Rólunk írták
Fábry János Ösztöndíjak átadása

Idén is átadásra kerültek a Pontes Alapítvány kezelésében, szervezésében a Fábry János Ösztöndíjak Rimaszombatban, a Tompa Mihály Református Gimnázium karácsonyi ünnepségének keretében. A díjakat az alapítvány alapító elnöke, Fábry Szabolcs polgármester adta át 5 olyan diáknak, akik aktívan vesznek részt a gimnázium közösségi életében illetve a felvidéki közéletben. Díjazottak voltak: Bodolló Nikoletta, Borbás Orsolya, Magicz Ildikó, Rácz Hajnalka, Varga Gábor.
Az ösztöndíjra 2008-ban a Fábry-család akkor tett felajánlást, amikor a Fábry János halálának 100. évfordulóján átvették a gömöri város centenáriumi díját (a 2008. januári eseményről filmek ill. cikkek itt tekinthetőek meg és itt is találhatóak.) Idén a Pontes Alapítvány kíséretében a református cursillo vezetősége tartott beszámolót és adott át meghívót egy hétvégére a gömöri középiskola tanári karának.

Megjelent beszámolók:

Az első felvidéki magyar hírportál, a Felvidék ma tudósítása
Parókia portál beszámolója itt tekinthető meg
Rimaszombat polgári info beszámolója itt olvasható
Kárpáti harsona beszámolója
Civil Hírügynökség tudósítása
Tompa Mihály Református Gimnázium beszámolója

Gömör TV képes összefoglalója innen letölthető!
Rimaszombat város lapjának,  Gömöri Hírlapnak pdf-fel letölthető tudósítása itt érhető el.