Rólunk írták
Alapítványunké az idei Zöldövözet-díj
A nagyvázsonyi Milleniumi Park építését ítélte az ország legjobb MOL-Ökotárs Programjának az Ökotárs Alapítvány és ezzel Nagyvázsonyé, a szervező Pontes Alapítványé a 2008-as Zöldövözet-díj.

A program kiemelt értékeke volt, hogy a civil szervezet szorosan együttműködött a helyi közösségekkel, az önkormányzattal és több, mint 200 fő vett részt társadalmi munkával, gépi munkával, anyagfelajánlással, sütisütéssel és még számos segítséggel abban, hogy a Kertalja - Iskola u. egy igényes parkkal, játszóelemekkel gazdagodott. Közös sikere ez mindazoknak, akik részt vettek a kalákamunkában és méltán lehet a díjra büszke minden polgárunk is. Abban, hogy a Pontes projektje lett a 2008-ban díjazott MOL-Ökotárs programok közül az első, sokat jelentett még, hogy az Ökotárs-támogatás 700.000 Ft-ja mellé további 2-2,5 millió forint értékben kapott támogatást, vasgyűjtésből származó bevételt illetve növény- vagy anyagfelajánlást a Milleniumi Park felújítása és ezzel összeségében valamivel több, mint 3 millió forint értékben újult meg a terület.

A díjátadásra Budapesten került sor május 11-én, a MOL-Ökotárs Székházban. A díjat Ferencz I. Szabolcs, a MOL Kommunikációs igazgatója adta át Fábryné dr. Takács Tímea Pontes-elnöknek, Molnárné Páli Anitának, a program koordinátorának és Fábry Szabolcs polgármesternek, a Pontes alapító elnökének.

Tudósítás az eseményről itt olvasható, a Vehír rövid híre itt tekinthető meg, a Mol pedit itt foglalja össze a nap eseményeit. A greenfo is kiemeli az eseményt, ami itt tekinthető meg.

Képgalériánkban itt nézheti meg az esemény fotóit.