Rendezvények
Avatjuk a Vázsonyi Varga Béla-emléktáblát
Alapítványunk 2008-ban nyert a Szövetség a Polgári Magyarországért Alapítvány (SZPMA) emléktáblra programján. A program keretében elkészült az SZPMA szervezésében Vázsonyi Varga Béla emléktáblája. A tábla Nagyvázsonyba érkezett és április 24-én, 16.30 órakor leplezi le Horváth Viola, egykori kolléganő, a Közművelődési Intézet igazgatónője illetve Fábry Szabolcs polgármester. Az ünnepség azon az ún. Városi dombon lesz, amelynek újrafásítását éppen Vázsonyi Varga Béla szervezte meg és ahol az Uzsáról érkezett szikladarab helyet ad az emléktáblának.
Vázsonyi Varga Béla 1996-ban hunyt el fiatalon, 38 évesen. Családja sokat szenvedett a XX. század második felében, de mindezen felülemelkedve Varga Béla fáradhatatlan művelődés-szervezőként, ifjúsági kör szervezőként, helytörténészként tevékenykedve gyarapította faluját, közösségét.