Szolgálat, diakónia, munkahelyteremtés
A Református Egyházzal, a program vezetőjével, Bikádi László lelkész úr kezdeményezésére a Pontes Alapítvány helyi koordinálásával elindult egy diakóniai szolgálat szervezése falunkban. Célunk, hogy ezzel a szolgálattal 10-15 nagyvázsonyi munkahelyet teremtsünk és több tucat idős illetve beteg ember érezze, hogy akár napi szinten törődünk, foglalkozunk velük, gyakorlatban segítjük életüket, mindennapjaikat. A kezdeményezés már a zirci, várpalotai, balatonalmádi és a veszprémi kistérségben működik, ez utóbbinak keleti részében. Reméljük, itt nálunk, a kistérség nyugati végében is elindulhat a szolgáltatás hamarosan. Nagyvázsonyban 15 főként kisgyermekes anyuka, de néhány nyugdíj előtt álló középkorú is jelentkezett a lehetőségre, a Várpanoráma Vendégházban megkezdődött az egyeztetés, személyes diskurzus.
A tervek szerint február közepétől, március elejétől induló programról, a részletekről Vajda Gyöngyi szakmai vezető nyilatkozik az alábbi interjúban: