Bátor Botond Nagyvázsonyban: lelkiség és haza, a pálos rend szerepe a magyarságban
Miközben az új alaptörvénybe iktattuk a Nemzeti Imádság első sorait, a Szent Korona hagyományát, nagyon nehéz helyzetben van hazánk.
Ilyen vagy hasonló "kutyaszórítókban", helyzetben a nemzetnek évszázadok óta mindig voltak gazdasági, szellemi, lelki vezetőik. Köztük a magyar pálosok (www.palosrend.hu), a szép lassan, de növekedő, fiatal(os) szerzetesrend, az egyetlen magyar alapítású, pápai jóváhagyással működő férfi szerzetes közösség.

A ruhájuk miatt "fehér barátoknak" is nevezett közösség jelenleg négy helyen működik huszonegynéhány fővel: Budapest-Gellérthegy (Sziklatemplom), Pálosszentkút (Petőfiszállás), Pécs és Márianosztra.
Vezetőjük, Bátor Botond OSPE, tartományfőnök, aki nem csak motoros zarándoklatokat, hanem közössége családos lelki hétvégéket, hazánkér t és a magyar családokért számos programot szervez.

A Várpanoráma Klub januári vendége Botond atya lesz. Várunk szeretettel a Várpanoráma Klub január 26-i, csütörtöki alkalmán (Várpanoráma Vendégház, Nagyvázsony, Temető u. 9.).
Gyülekezés, programkezdés: 20.00-20.15.

A Várpanoráma Klub tagságán kívül is van lehetőség jelentkezni a programra elektronikus levélben: Kérem, írjon a fabrysz@invitel.hu elérhetőségre.

Fábry Szabolcs

A meghívó szövegváltoztatás nélkül, szabadon továbbítható Nagyvázsony-térségben. Meszebbről jövő vendégeknek önköltséges áron szállást is biztosítunk, de ezt kérjük előre jelezni elektronikus levélben: fabrysz@invitel.hu