"Vigyétek Vöröstóra a játszóteret!" - hangzott el egy nagyvázsonyi képviselőtől. A pedagógus nem támogatta, de végül megszületett a testületi döntés: JÁTSZÓTERET ÉPÍT ALAPÍTVÁNYUNK A FALUNAK
A képen látható gombóckákat népnyelven egyes tájakon nyögvenyelőnek hívják. Amiért itt szerepel a négy gombóc, annak oka, hogy jelképezzék: hogyan sikerült arra a döntésre jutnia az önkormányzatnak, hogy megépülhessen a faluban a Nemesleányfalui játszótér és megkezdődhessen a Faluközpont I. ütemének megépítése. Négy nyögvenyelőn, négy fordulón vagyunk túl, hogy építhessünk a falunak.
Erre a fejlesztésre három esztendeje alapítványunk pályázott, számos mutató és jogosultság miatt alapítványunk vállalta a pályázat beadását. A projekt elkészítésében 10-12 fő munkálkodott, a játszótér területének előkészítésében többtucat önkéntes munkás dolgozott Nemesleányfaluban, több hétvégi alkalommal is.

A pályázat utófinanszírozású, a projekt meghitelezését a Kinizsi Bank biztosítja, míg az ezzel járó kamatokat illetve kezességet az önkormányzat állja - ahogy a horgásztó fejlesztésénél is. Így döntött egyhangúlag a képviselőtestület 2009-ben. Az új testület 2011 szeptemberében erősítette meg, hosszas vívódást követően ezt a 2 évvel ezelőtti határozatot. A projektet még az óévben, 2011 végéig meg kell kezdeni, különben elúszik a falufejlesztés.
Megszültetett az együttműködési megállapodás is, amit azonban a polgármester írásban úgy nyilatkozott: aláírja. Majd mégis, írásos nyilatkozatát követő 2 nap múlva arról tájékoztatta alapítványunkat, hogy újra testület elé viszi. Ez a testületi ülés zajlott le november 29-én, alig egy hónappal a megkezdési határidő előtt.

A testületi ülésen három támogatói szavazatot kapott a projekt, ketten nemmel szavaztak (köztük Felföldi Zoltán pedagógus is nemmel szavazott a játszótérre) valamint Husvéth László tartózkodott. Husvéth képviselő úr egy hölgy lakossági hozzászólására (aki több nap társadalmi munkát áldozott már játszótér-építésre a faluban) úgy reagált: "vigyétek Vöröstóra a játszóteret!".

Ezek után, mindezek ellenére alapítványunk kitartott - tekintettel a széleskörű lakossági jelenlétre és a sok-sok társadalmi munkára - és jelezte: aláírja az együttműködési megállapodást. A polgármester asszony szintén így nyilatkozva, ma, november 30-án aláírta a szintén az együttműködésről szóló dokumentumot. A játszótér építése megkezdődhet és tavasszal át is adhatjuk a befejezett munkálatokat falunknak. A projekt lebonyolításában Magasi József képviseli az önkormányzatot.
Sokan eljöttek a testületi ülésre, sok-sok civil, akik egy-két főt leszámítva hozzászólásaikkal a projekt mellett tették le voksukat. Köszönet az aktív lakossági, civil jelenlétnek, erőt adó hozzáállásnak.