Indul a ROKK - protestáns közéleti képzés
RAVASZ LÁSZLÓ - ORDASS LAJOS
KÖZÉLETI KOLLÉGIUM
INDUL A ROKK!
Kétéves közéleti kollégium indul 2011 õszén fiatal protestánsok (18-35 év) számára a Lakitelek Népfõiskola és a Keresztény Demokrata Fórum egyesület (KDF) szervezésében.
A képzés célja a közélet, a közszolgálat iránt érdeklõdõ hívõ fiatalok felkészítése politikai, közigazgatási, közösségvezetõi hivatásuk betöltésére.
A képzés formája:
hétvégi alkalmak (egy félévben 3-4), parlamenti gyakorlatok, elõadásokkal, készségfejlesztõ tréningekkel, közösségépítõ programokkal.
Jelentkezés:
A képzéssel kapcsolatosan érdeklõdni és jelentkezni e-mailben lehet a rokk@kdf.hu címen 2011. szeptember 9-ig.
Felvételi eljárás:
A jelentkezõk e-mailben kapnak online kitölthetõ jelentkezési lapot és rövid írásbeli feladatsort, amelyet egy önéletrajz kíséretében 2011. szeptember 12-ig kell visszaküldeniük. A szóbeli meghallgatásokra szeptember második felében kerül sor.
További információk:
Interneten a ROKK weboldalán: rokk.kdf.hu, E-mailben: rokk@kdf.hu Mobilon: Dr. Mekis Viktória 20-824-4271 / Csaholczi László 20-222-0278
A kurzus elsõdleges célja a protestáns fiatal értelmiségi bázis kialakítása és megerõsítése, egy új politikusnemzedék felkészítése a közéleti szerepléssel együtt járó kihívásokra.
A képzés célcsoportja: a protestáns gyülekezetek, ifjúsági csoportok és közösségek, egyetemi bibliakörök azon fiataljai (18-35 év), akik kedvet, hivatást éreznek a közéletben való erkölcsös és professzionális részvételre.
A képzés formája: elõadások (szakmai és közéleti), intenzív, interaktív workshopok, parlamenti gyakorlat (Budapest, Brüsszel), tematikus foglalkozások.
Gyakorlati képzések: kommunikációs és médiatréning, önismeret, konfliktuskezelés, programszervezés, -tervezés és lebonyolítás, ülésvezetés, bizottsági munka.
A képzés sajátossága: református, evangélikus politikusok, egyházi vezetõk és szakemberek részvétele, elméleti és gyakorlati ismeretek megszerzése közéleti szereplõktõl, széleskörû és választható képzési tematika (jogi, politológiai, teológiai, gazdasági, kommunikációs, személyiségfejlesztõ modulok), idegen nyelvû elõadások. A képzés idõbeosztása: 2 éves képzés alatt, hétvégi kurzusok (péntek vacsorától vasárnap ebédig). Idõpontok 2011-ben: október 14-16., december 2-4.

Védnökök:
Lezsák Sándor - az országgyûlés alelnöke, Lakitelek Népfõiskola
Szászfalvi László - államtitkár, református lelkész
Font Sándor - országgyûlési képviselõ
Dr. Gulyás Gergely - országgyûlési képviselõ
A képzés szervezõi:
Csaholczi László - kommunikációs vezetõ
Dr. Birkás Antal - oktatási vezetõ
Dr. Mekis Viktória - programkoordinátor

"Mily gyönyörûség, íme, lásd, amikor az atyafiak együtt muzsikálnak! Ott van az áldás, hiszed-é? Csak oda küld a mi Urunk pengõ citerákat." 133. Zsoltár-parafrázis (Gryllus-Sumonyi)