Alapítványunk elnöke kapta a Nagyvázsonyért díjat
A Nagyvázsonyi Német Kisebbségi Önkormányzat 9 éve minden esztendőben megítéli a Nagyvázsonyért díjat azon közösségi személyeknek, akik sokat tettek a faluért, a falu sportjáért, civil életéért, német kultúrájáért. Ahogy Csebi Pogány Péter elnök fogalmazott, minden évben hoszabb megvitatás előzi meg a díj odaítélését, de idén egyhangúlag döntöttek úgy, hogy a "vándorkupát" Fábryné dr. Takács Tímea, alapítványunk elnöke kapja meg.

A díjhoz elmondott laudáció szövege:
Fábryné dr. Takács Tímea 1975-ben született, Vecsésen nőtt fel német kisebbségi származású családban.
Jogászként, politológusként és adószakértőként szerzett diplomákat Győrben illetve Budapesten.
A vecsési római katolikus közösség aktív tagja, részt vesz a Taizet (Tezé) mozgalomban.
Férjével Fábry Szabolccsal három gyermeket nevelnek Nagyvázsonyban: Laura, Csanád és Lehel. Jelenleg a Magyar Államkincstár Veszprémi Kirendeltségének jogtanácsosa.
Településünkre kerülve (2004) mindent megtesz, hogy falunk életét segítse. Kismamaként ingyenes jogtanácsadást vállal és számos nagyvázsonyi, főként rászoruló családnak, személynek segít ügyes bajos dolgaikban, krízishelyzeteikben. Jogi vezetése mellett alakul meg a várat, turistaszállót és azóta a néprajzi múzeumot üzemeltető Kinizsi Non-profit Kft is (korábban kht).
Férje polgármesterré választását követően, 2007-től átveszi a nagyvázsonyi Pontes Alapítvány vezetését. Az alapítvány 2007-2008-ban mintegy 150 önkéntes segítségével pályázati támogatásokból, helyi segítségnyújtásokból mintegy 3 millió forint értékben újítja meg a Millenniumi Parkot. Az alapítvány hónapról hónapra gondoskodik a Nagyvázsonyi Futár havilap megjelenéséről, amelynek költségét teljes egészében támogatók, szponzorok és pályázatok biztosítják, szerkesztését pedig önkéntesek végzik. Ugyancsak az alapítvány segítségével minden esztendőben előteremti a nyári ún. Futár-táborok költségének 40-70%-át, melynek köszönhetően a nagyvázsonyi gyermekek és fiatalok jelentősen az önköltség alatt jutnak el hazánk illetve a Kárpát-medence különböző tájaira. Ezen táborok keretében a honismeret, az egészséges életmód és a magyar illetve a német kisebbségi kultúra ápolása, a hagyományőrzés kiemelt szerepet kap.
A helyi közösségi életben az alapítvány mellett 2006-ig segítette férje világi főállás melletti lelkészhelyettesítő szolgálatát a Parókia Ifjúsági Körben. Ez a közösségi aktivitás ma is jellemzi Fábryné dr. Takács Tímeát: segíti a turisztikai egyesület, a Civil Fórum, a Baba-Mama Kör és a Mazsoládi Klub tevékenységeit, akcióit; aktív tagja a keresztény szülőket tömörítő Örömhír Klubnak is. Az Élhető Balaton-felvidékért LEADER Egyesület megalakulását kezdetek óta segíti, várandós kismamaként áldoz jelentős időt a szervezet megalakulására, amelynek felügyelő bizottsági tagja is. A LEADER-szervezet segítségével számos nagyvázsonyi civil szervezet tudott megvalósítani helyi fejlesztéseket (horgászház, kispálya) és számos szervezet tudott újabb nagyvázsonyi fejlesztésekre pályázni (településközpont, vár környezet, lovasklub, plébánia).
Fábryné dr. Takács Tímea a Német Kisebbségi Önkormányzatnak 2006-tól főállási összeférhetetlenségig képviselője. A jogszabályi akadályok elhárultával, 2010 októberétől újra tagja a kisebbségi önkormányzatnak.
Bár a családot 2010-ben tragédia éri, 5. hónapban elvesztik negyedik gyermeküket, Tímea aktivitása nem csökken. A szülést követően is, is erejéhez mérten, családja és munkája mellett igyekszik segíteni minden jó akaratú közösségi kezdeményezést, Nagyvázsony polgárait és szervezeteit.