Állásfoglalás

Nagyvázsonyban több helyen - kiragasztva, elektronikus levélben - aláírás nélkül terjed egy szórólap, amely alapítványunk táboroztatának, újságszerkesztésének tisztességét megkérdőjelezi. A szórólappal kapcsolatban alapítványunk feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen.

A Nagyvázsonyi Futár kiadását pályázatokból és támogatásokból biztosítja alapítványunk - a lapszám megjelenési költsége havi 70.000 Ft. A lap kiadását önkormányzati forrás nem támogatja, a lap szerkesztését társadalmi szerkesztőség végzi.

A Futár-táborok vezetését évek óta társadalmi munkában látják el az alapítvány önkéntesei férjem szervezésével. A Futár-táborok részvételi díja a tábor önköltségének 40-60%-a, a részvételi díjak kiegészítését alapítványunk ugyancsak támogatásokból és pályázatokból biztosítja. Minderről a táborfórumon (június 4., 19 óra, Művelődési Ház) készséggel adunk részletes tájékoztatást.

Meggyőződésünk, hogy az évről évre emelkedő 1%-os támogatások is azt bizonyítják, hogy polgáraink többsége elégedett az alapítvány munkájával, szolgálatával, kiadványaink és programjaink szakmai színvonalával, minőségével.

Fábryné dr. Takács Tímea

elnök