2009-es év beszámolója - 1% felhívás
Kérjük, amennyiben teheti, idén is támogassa alapítványunkat adójának a civil szervezetek számára felajánlható 1%-val. Szeretném bemutatni 2009-es tevékenységeinket, amelyekkel az elmúlt esztendőben is két fő területre koncentráltuk:
- fiatalok felelősségvállalásának támogatására
- nagyvázsonyi fejlesztések, gyermek- és ifjúsági programok.
Tavaly is megjelentettük számos fiatal, fiatal felnőtt szerkesztésével a Nagyvázsonyi Futár c. havilapunkat, mely ingyenesen jut el minden háztartásba. Négy diáknak adtunk felvidéki ösztöndíj-támogatást. A Civil Fórummal közösen három személynek adtunk Nagyvázsony Jó Hírnevéért díjat és három szervezettel közösen 25 portának Virágos kertek díjat. Több, mint 30 fiatallal szerveztük meg a Turistasegítő szolgálatot és megépítettük a szabadtéri mezőgazdasági udvart, háziállatbemutatót. A Szövetség a Polgári Magyarországért Alapítvánnyal közösen a fiatalon elhunyt lokálpatrióta, Vázsonyi Varga Béla emléktábláját avattuk fel és megszerveztük a Civil Akadémiát, ahol Palotás József felnőttképzési igazgató és Eperjes Károly művészeti vezető volt a vendégünk. Részt vettünk nagyvázsonyi fiatalokkal a Csillagpont – református ifjúsági fesztiválon, ezen a 3000 fiatal fesztiválján drámajáték csoportot és közéleti sátrat működtetünk.
Tavaly alapítványunk 25 nagyvázsonyi fiatalt tudott elvinni Erdélybe az önköltségi ár egynegyedéért, valamint a kisebbeknek Badacsonyban szervezett nyári tábort, amely a családoknak önköltséges áron kínálta programját
2009-ben is a tavaszi hónapokban hetente óvodai gyümölcstámogatást nyújtott
és tavaly is aktív szereplői voltunk az Élő Betlehemes - Adventi Örömök rendezvénysorozatnak és aktívan részt vettünk a VölgyTornác-progamok támogatásában, lebonyolításában. Az alapítványunk által is koordinált kis csoport idén is betlehemes pásztorjátékkal és alkalmi templomi kórussal gazdagította a karácsonyi ünnepkör hangulatát és szolgált a templomokban.
Közterületünk szépítésére virágosítási akciót szerveztünk, amely előfutára volt a MOL Ökotárs programon nyert parképítési programunknak, 2009-ben alapítványunk elnyerte a Mol Ökotárs Zöldövezet díját

Programjainkról bővebben a www.pontesalapitvany.hu honlapon olvashat

Tisztelettel és köszönettel:

Fábryné dr. Takács Tímea elnök

A támogató nyilatkozat kitöltéséhez alapadatok.
Alapítvány pontos neve
PONTES Közhasznú Alapítvány a Fitalok Társadalmi Szerepvállalásáért