Parlamenti Ifjúsági Napon emelték ki alapítványunk munkáját
2009. október 29-én tartották a Magyar Köztársaság Parlamentjében, az Alsóházi teremben a Parlamenti Ifjúsági Napot. A Mobilitás által szervezett rendezvényen a résztvevők ifjúsági szervezetek, közösségek képviselőei voltak, akik megtárgyalták a Nemzeti Ijfúsági Stratégiát ill. hozzászóltak a témához. A döntéshozók részéről a parlamenti pártok egy-egy képviselője illetve a parlamenti pártok ifjúsági szervezetének egy-egy vezetője is megfogalmazta véleményét. A Fidesz MPSz részéről Dr. Horváth Zsolt (képünkön első sor, bal első szék), térségünk országgyűlési képviselője volt jelen a tanácskozáson. Hozzászólásában külön méltatta a Pontes helyi akcióit, tevékenységét, parképítő, táborszervező, faluszépítő és egyéb munkáit, sikereit, majd a képviselő megemlítette, kiemelte a Fekete Sereg Ifjúsági Egyesület nemzetközi pályázati sikereit és a tótvázsonyi fiatalok egyesületének helyi kulturális munkáját is.
Fábry Szabolcs polgármester meghívottként vett részt a rendezvényen, mint volt ifjúsági szakember, a Mobilitás nemzetközis munkatársa, aki az értékközvetítő falusi lelkészek, hittanoktatók szolgálatáról szólt. Fotóforrás: www.mobiltas.hu