Több, mint 30 fiatal vett részt nyári önkéntes programunkban
Lezajlott a nyár, alapítványunk is rendezi lassan sorait. Nagy örömünkre két táborunkban mintegy 40 fiatal és gyermek vett részt (Badacsony, Erdély). Új projektünk is sikeresnek bizonyult, több, mint 30 fiatal jelentkezett turistasegítő szolgálatra, háziállatbemutató építésre vagy ahhoz kapcsolodó fotók, kiállítási anyagok elkészítésére. Felvételünkön az önkéntesek egy csoportja látható. A táborok szervezésében, vezetésében önkéntes munkával közreműködtek: Beke Anna Deák Albert, Deák Alpár, Giczi Abigél, Fábry Szabolcs, Fonyódi Zita, Mekler Norbert, Zsebe Attila, Zsebe Dániel. Köszönet a segítségért, önzetlen munkáért.
Önkéntesek a vár körül ill. a háziállatbemutató építésében: Bocskay Richárd, Kancsó Edward, Pintér Anita, Pintér MÁrk, Sperl Alexandra, Bíró Ingrid, Kun Adri, Mohari Vivien, Vers Zsófia, Körmendi Attila, Antall Judit, Fekete Dániel, Izsó Vivien, Fiszter Petra, Kolontári Kitti, Tölli Hajnalka, Molnár Bence, Világos Dániel, Orsós Károly, Pető Lajos, Piltmann Gábor, Szórádi Zoltán, Holics Jusztina, Husvéth Vencel bácsi, Kovács Flóra, Fiszter Tamara, Izsán Imre, Bónácz János ifj., Monostori Barbara.
Tábortmogatók voltak: Nagyvázsony Önkormányzat (mikrobusz), Gyertyafény Étterem (Mikrobusz), Fábry-család (Mikrobusz), Badacsonytördemic Önkormányzat (kedvezmény), Firtosváralja Unitárius Egyházközség Ifjúsága (szervezőmunka), Nemzeti Civil Alapprogram (támogatás), Mobilitás (támogatás), Kinizsi Bank (támogatás), Macrotel (támogatás), Tungsram-Telesys (Veszprém, támogatás), Viziközmű Társulás (támogatás), Festetich Kastély (kedvezmény), Badacsony Strand (ingyenes strand), Badacsony Minigolf-pálya (ingyenes pályahasználat)
Önkéntes program támogatói: Kinizsi Non-profit kft (polók), Vázsonyvölgy Étterem (ebéd).
Nélkülük nem sikerült volna a tábor, köszönet az együttműködésért.
A táborokról fényképek a Rólunk Szól menüben, a Képgalériákban!

Ide kapcsolódó hír, hogy alapítványunk aktívan részt vett a CSILLAGPONT - Református Ifjúsági Találkozó (www.csillag.reformatus.hu) szervezésében, lebonyolításában is fiatal és fiatalos önkéntesekkel. Elnökünk, Fábryné dr. Takács Tímea a Közéleti Sátor vezetője volt, férje (alapítónk, falunk polgármestere), Fábry Szabolcs előadást-bizonyságtételt tartott a Kis Sátorban Hittel a közéletben címmel. Emellett alapítványunk szervezte a Történelmi Drámajáték c. programot, ahol 3 nap alatt 180 résztvevő próbálta ki a sajátos lehetőséget: egy nyomozójátékot időutazással egybekötve.
Önkéntesek voltak: Molnár János és fiai (Tass), Szücs Mónika (Tass), Monostori Krisztián (Nagyvázsony), Szentgyörgyi Boglárka (Nagyvázsony). A szakmai vezető Fábry Szabolcs volt. A faluból részt vett még Szalai Áron, Szilágyi Bence és Máté ill. Hardi Viktória is a programokon.