Felavattuk Vázsonyi Varga Béla emléktábláját
Felavatásra került Vázsonyi Varga Béla (1958 – 1996) emléktáblája. Alapítványunk tavaly nyert támogatást a Szövetség a Polgári Magyarországért Alapítvány (SZPMA) táblaprogramján támogatást, amelynek köszönhetően sikerült emléket állítani a fiatalon elhunyt helytörténésznek, művelődés-szervezőnek. Az emléktáblát az SZPMA biztosította, ahhoz követ az önkormányzat tettetett arra a Városi-dombra, amelynek parkosítását Vázsonyi Varga Béla kezdeményezte. A táblaavatón és szentelőn beszédet mondott az egykori kollégák nevében Horváth Viola, a Veszprém Megyei Közművelődési Intézet igazgatónője és Fábry Szabolcs polgármester. A táblát leleplezte Fábryné dr. Takács Tímea, alapítványunk elnöke és dr. Horváth Zsolt, országgyűlési képviselő (Fidesz). A táblát a római katolikus egyház nevében Pius atya szentelte meg.