Fábry János-ösztöndíj átadása
Idén a Pontes Ösztöndíj keretében átadásra kerül a Fábry János-ösztöndíj, amelyet a Rimaszombatban múzeum- és gimnáziumalapító Fábry János emlékére, a leszármazottak támogatásával adhatja át alapítványunk képviseletében Fábry Szabolcs, Nagyvázsony község polgármestere, alapítóelnök és Bálint Gábor Balázs, a Magyar Ökumenikus Szeretetszolgálat főmunkatársa, alapítványunk titkára.
Az átadásra a felvidéki Rimaszombaton, a Tompa Mihály Református Gimnázium nagytermében rendezett istentisztelet keretében kerül sor december 19-én, 10.30 órakor. Az ösztöndíj alapítására ezév januárjában került sor, ahogy arról számos média mellett korábbi híreink egyikében is beszámoltunk ezen a honlapon (ld. itt, a lap alján, a További hírek között)