MEGKEZDŐDNEK A BŰNVÁDI TÁRGYALÁSOK - a polgármester asszony megdöbbentő levele
Az alapítványunkat megvádolt képviselők és volt képviselő jelöltek ügyében napokon belül megkezdődnek a büntető tárgyalások. Mint ismeretes, Felföldi Zoltán, Henn János, Husvét László, Kerekes Zoltán, Nyuzó László, Stefanovitsné Sipos Mária ellen becsületsértés és rágalmazás miatt, Nyuzó László ellen további rágalmazás miatt indultak meg - várhatóan minősített esetben - bűntető eljárások. Az első tárgyalásokra október 27-én, 14 órakor (Nyuzó László rágalmazás), a másikra november 3-án, 13 órakor (6 fő becsületsértés, rág.) kerül sor a Veszprém Városi Bíróságon.
Információink szerint megindult az egyik érintett, Felföldi Zoltán esetében különösen izgalmasnak ígérkező intézményátvilágítás is, ahol fény derülhet arra, milyen jogszabályokat sérthetett meg a volt iskolaigazgató, képviselő és a költségvetés előkészítését végző bizottsági elnök az évi 2,5 milliós munkáltatói járulékok kiosztásában, amelyről pusztán a fenntartó önkormányzatokat nem tájékoztatta (miközben a legszigorúbb takarékosság volt érvényben).
Ugyancsak független jogász szakértő véleménye alapján kezdődhet meg napokon belül a vizsgálat a nyári Dumaszínház-nagyrendezény (melyen fővédnöke szintén alapítónk és támogatója alapítványunk is) községnél jelentkező hasznából elköltött 660.000 Ft ügyében, amelyet Henn Zsolt műszaki vezető ellenjegyzése mellett Vigh Krupla Orsolya utalványozott.
A fenti esetekben a feltételezések szerint csalás, hűtlen kezelés és számviteli fegyelem megsértése lehetnek a vádak.

Időközben új fejlemény, hogy polgármester asszony megdöbbentő hangvételű levéllel, súlyos tárgyi tévedésekkel teletűzdelt levelet küldött alapítványunknak (kattintson a fotóra). Az alapítvány válasza a Jogtanács-menüben, az Iratminták között olvasható. Egyszerűbben link (másolja be az alábbi linket):