Virágos Kertek - Nagyvázsony 2008
Átadásra kerültek a Virágos Kertek - Nagyvázsony 2008 díjai. Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) több, mint 50 település közül alig 5 falut, köztük Nagyvázsonyt választott ki a díjazott települések közé. A kiválasztásnak köszönhetően augusztus 25-én 17.00 órakor, az Önkormányzat Tanácstermében került sor a díjátadásra.

Az átadáson jelen volt Magyar Laura, az ÁNTSZ képviseletében, aki elmondta, hogy pályázat segítségével tudták a tíz, egyenként 5.000 Ft értékű ajándékocsomagot összeállítani. Az ajándékcsomag elkészítését, összeállítását és díszcsomagolását a Gazdabolt vállalta.
Magyar Laura kiemelte, hogy személyes bejárása alapján is meggyőzödött, hogy Nagyvázsony egyike azon községeknek, amelyekben jóformán nincs parlagfű - kiemelte a Polgármesteri Hivatal munkáját, figyelmét és dolgozóinak szorgosságát, alaposságát.

A koordinációra az ÁNTSZ a Pontes Alapítványt, mint a Milleniumi Park felújításának szervezőéjét kérte fel. A Pontes együttműködve számos helyi társadalmi szervezettel, képviselőkkel több, mint 25 portát emelt ki azon porták közül, amelyek udvaruk mellett előkertjeiket, pitvaraikat, utcafrontot is ápolják, virágosítják. Ahogy Fábryné dr. Takács Tímea elnök a díjátadáson elmondta, a legtöbb díjazott az említett tevékenységen túl részt vesz, részt vett egyéb, közterület-szépítési akcióban is a faluban, a templomok környékén, Nemesleányfalu településrészen, Milleniumi Park felújításán stb.

Díjat átvették: ifj. Bíró János, Gazdag Ernő és felesége, Henn Jánosné, Henn Józsefné, Kertész György és feleésége, Kelemen Gyuláné, Kolontári Kálmánné, Rózsás Gyula és felesége, Somogyi Imre és felesége, Tarsoly Lászlóné

A díjazottak ajándékcsomag mellett az önkormányzattól táblát vehettek át, amely kihelyezhető az érintett ingatlanra. Bíró Lászlóné alpolgármester asszony külön díjat ajánlott fel, amely 5.000 Ft értékű vásárlási utalványt jelent. Az önkormányzat nevében Fábry Szabolcs polgármester mondott köszöntőt kiemelve, hogy a legtöbben nem díjért, hanem a szem gyönyörűségéért tesznek, tevékenykednek portájuk tájékán.
A díjazottak megköszönték a díjazást illetve többen elismeréssel szóltak a falu ápoltságáról.
Forrás: www.nagyvazsony.hu