Szerződéskötés az NMI-vel
Alapítványunk november 28-án kötött szerződést a Nemzeti Művelődési Intézettel (NMI), amelynek értelmében két érettségizett munkatárs kezdi meg munkáját Nagyvázsonyban. Alapítványunk minden lehetőséget megragad arra, hogy segítse Nagyvázsony fejlődését és az itteni emberek életét. Ennek érdekében építettünk játszótereket, újítottuk meg a faluközpont egy részét, illetve szerveztük meg a Református Egyházzal közösen a házi segítségnyújtás lehetőségét.
Mivel Stefanovitsné Sipos Mária, helyi művelődés-szervező, képviselő nem kezdeményezte, hogy az önkormányzat éljen a lehetőséggel, a kulturális közmunka-programhoz mi örömmel csatlakoztunk. Fontosnak érezzük, hogy némi utánajárással, odafigyeléssel minél több embernek sikerüljön munkát találni. Ez a program természetesen az alapítványnak is segítséget jelent, hiszen a munkatársak segíteni fogják itteni, térségbeli munkánkat, a partnereinkkel történő együttműködéseket és a jövő évi közösségi programjainkat is.