Partiumban és a Főszezonon járt alapítványunk
A Magyar Művelődési Társaság vendége Partiumban illetve a Főszezon rendezvény meghívottja volt a nagyvázsonyi Pontes Alapítvány az elmúlt napokban.

Bihar és Szatmár megyék elszakított (nagyobb) részét hívják az Alföld és Erdély határán Partiumnak (ld. vezető ábránk). A mai napig magyar többségű terület olyan városokkal, történelmi és irodalmi helyszínekkel büszkélkedhet, mint Szent László király Nagyváradja, Ady Érmindszentje, a Károlyiak Nagykárolya, Kölcsey szülőfaluja, Sződemeter illetve a történelmi Szatmárnémeti városa. Ide szervezett tanulmányutat a Jankovich Marcell-fémjelezte Magyar Művelődési Társaság. A programra meghívást kapott a nagyvázsonyi Pontes Alapítvány is. A 14 tagú küldöttség találkozott a partiumi magyar szervezetek, vezetők képviselőivel illetve megtekintették az irodalomtörténeti, kulturális emlékhelyeket, látnivalókat.
A Pontesre a hosszúra sikerült hétvégén szombat este újra találkozó várt, ezúttal a Budai Várban megszervezett Főszezon rendezvényen. A Gallisz Tamás által életre hívott Vidék Mustra, Vidék a városban események folytatása, őszi zárórendezvénye a magyar termékek, kézművesek seregszemléje. A V. Németh Zsolt államtitkárral folytatott megbeszélésen jelen volt Fábry Szabolcs és László Botond a Pontes részéről illetve dr. Pethő Annamária és Kas Nóra, a Nők a Magyar Nemzetért Egyesület vezetői. A találkozó célja több, magyar-lengyel vegyes program előkészítése volt, amelyet lengyel előkészítő látogatás előzött meg (erről itt tudósítottunk).
A Főszezon rendezvényen jelen voltak a lengyelországi partnerek is, akikkel megkezdődött a pályázati projekt előkészítse. Cél a magyar és a lengyel kistermelők, kézművesek, kisvállalkozók őstermelők piacra juttatásának elősegítése és közös falusi fesztiválok, vásárok megszervezése. A tervek szerint olyan partnerek kaphatnak lehetőséget, akik méretüknél fogva a nagyok versenyében nem tudnak részt venni, de egy vidékfejlesztési program keretében lehetőséget kapnának piacaik szélesítésére.