Alapítványunk vette át a nagyvázsonyi néprajzi múzeumot
Idén - többek megdöbbenésére - a nagyvázsonyi Szabadtéri Néprajzi Múzeum nem nyitotta ki kapuit. Magára hagyatva, elhanyagolva állt a Bercsényi utca - Vár utca sarkán. Alapítványunk a megdöbbenés után utánajárt a ház történetének. Mint megtudtuk, nem adta be rá igényét a korábbi üzemeltető, a Kinizsi non-profit kft, így az állami vagyont kezelő MNV zárva tartotta az épületet és a kiállítást.
A Pontes Alapítvány - egyenlőre nyárra - megigényelte és üzemeltetésre megkapta a múzeumot, ahol a kiállításokon túl további értékeket, helyi termékeket és különleges programot tervezünk, szervezünk.
A múzeum kálváriáját alapos részletességgel tárja fel a www.nagyvazsonyma.hu oldal ebben a cikkében: http://nagyvazsonyma.hu/2012/06/13/semmibe-vett-orokseg-2/.
Ezen a portálon kapott a múzeum is külön aloldalt, ahol mindenki megtekintheti a múzeum nyitvatartási rendjét, árait és programjait, akcióit: www.nagyvazsonyma.hu/nmn.
Várunk minden érdeklődőt - reményeink szerint június 15-től, szombattól.