Lezajlottak a nagyvázsonyi Adventi Örömök - Élő betlehemes rendezvénysorozat eseményei (képgaléria)
Lezajlottak Nagyvázsonyban az Adventi Örömök - Élő betlehemes rendezvénysorozat eseményei. A program tavaly adventkor indult első alkalommal, amikor alapítványunk kezdeményezésére, önkormányzati és civil összefogással sikerült egy szabadtéri betlehemet állítani, benne a Somogyi-házaspár életnagyságú szalmabábjaival, élő állatokkal.
A látványos alkotást idén az önkormányzat újra felállította és a 2006. évhez hasonlóan a szabadtéri színpadon kulturális programok váltották egymást mintegy 10 napon át. A programsorozat szervezője az önkormányzat illetve a vár kht részéről Stefanovitsné Sipos Mária volt,. Az esemény Adventi dalostalálkozóval indult, melyen 9 csoport lépett fel, ezt követték előadások, kulturális programok, kiállítások, alapítványunk szervezésében betlehemes pásztorjáték.
Idei újdonság volt a tekintélyes adventi koszorú (Bartos Andor gyertyáival), melyet alapítványunk készített. Közreműködő szervezetek voltak: Őszirózsa Nyugdíjasklub, Mesevár Óvoda, Általános Iskola (Nagyvázsony), Nagyvázsonyi Dalkör, Polgárőrség, Ajkai Kézműves Egyesület, Szilágyi Erzsébet Keresztény Általános Iskola, Szociális és Egészségügyi Bizottság, Családsegítő (Kántor Natália), Katolikus Karitász, Keresztény Értelmiségiek Szövetsége, Dalkörök Hódmezővásárhelyről, Veszprémfajszról, Tótvázsonyból, Vilonyáról, Szápárról, Berhidáról.
Néhány képet a hangultból a kapcsolodó képek között tekinthetnek meg, míg a rendezvénysorozat képgalériája Nagyvázsony honlapján megnézhető (www.nagyvazsony.hu)