Kivonat az alapító okiratból:

Az alapítvány célja, hogy a Magyarországon és Közép-Európában élő, közösségi értékeket képviselő és azt megőrző személyek és szervezetek társadalmi szerepvállalását regionális és országos szinten elősegítse, különös tekintettel a fiatalokra és az európai integrációs folyamatokra.

1.1.
Tevékenységével elősegíti az Európai Unióban fellépő lehetőségek, kihívások, kezdeményezések minél szélesebb körben történő ismertetését.

1.2.
Támogatja az interkulturális folyamatokat.

1.3.
Sajátos eszközeivel szélesíti a közéletben résztvevők, abban szerepet vállalók körét, különös tekintettel a fiatalokra.

1.4.
Szerepet vállal az intézményen kívüli oktatási, nevelési, képzési folyamatokban.

1.5.
Felvállalja a gyermekekkel és fiatalokkal foglalkozó közösségek és intézmények támogatását.

1.6.
Felkarolja a hátrányos helyzetű emberek és közösségeik társadalmi integrációját.

1.7.
Együttműködik a történelmi egyházak szervezeteivel, testületeivel.

1.8.
Az alapítvány céljaival összhangban segíti a magyarországi és a határon túli magyar szervezetek valamint a EU határmenti együttműködési folyamatait.

1.9.
Információszolgáltatást nyújt a közösségi értékeket képviselő és azt megőrző személyek és szervezetek részére.

1.9.
Elősegíti a gazdasági élet, és a közélet és ifjúsági élet szereplőinek hatékonyabb társadalmi párbeszédét.

Feladatok:
Oktatás, képzés, adatbázis építés, szakmai segítségnyújtás, anyagi támogatása vminek, fórumok, együttműködés, honlap, konferenciák, szimpóziumok, tanulmányutak, képzések, találkozók, kiadványok, kulturális rendezvények, táborok, ösztöndíjak,

KIEMELT CÉLUNK:
Célunk, hogy az Európai Unió Ifúsági Fehérk Könyvének mentén segítsük az ifjúsági közösségek szerepvállalását, részvételét a döntéshozatali folyamatokban, hiszen ez a demokrácia jövőjének egyik legfontosabb záloga.

Iratminták itt (katt!)

Számlaszám, banki adatok (katt!)