Tartalom:
- általános pályázati felhívásunk
- Segítség, típushibák eddigi pályázataink alapján

Korábbi ályázati felhívások általános kiírása

A Pontes Közhasznú Alapítvány a Fiatalok Társadalmi Szerepvállalásáért ösztöndíjat hirdetett fiataloknak. A ... tanévre szóló havi támogatást olyan magyar állampolgárságú fiatalok pályázhatják meg, akik felsőfokú, nappali tagozatos tanulmányaik mellett részt vesznek településük közéletében gyermekmunka, szociális munka, környezetvédelem, települési közélet stb. területeken.
Nem feltétel, de prioritást (elbírálásnál plusz pontot)élveznek azon pályázók, akik a történelmi egyházak közösségeiben vagy a történelmi egyházakkal kapcsolatban álló ifjúsági közösségben tevékenykednek és működési területük 8.000 lélekszám alatti település.

Az érvényes pályázatnak tartalmaznia kell:

- Pályázó neve, levelezési címe, telefonos és elektronikus elérhetőségei
- Az pályázó ifjúsági közösségének lényegretörő bemutatása
- Iskolalátogatási igazolás felsőfokú nappali hallgatói jogviszonyról
- A pályázó egy éves közéleti tevékenységének részletes bemutatása
- 90 Ft-os béleyeggel felbélyegzett A/5-ös boríték

Előnyt élveznek azon pályázók, akik:
- lelkészi, plébánosi ajánlást mellékelnek pályázatukhoz
- 8.000 lélek alatti település az ifjúsági közösség működési területe

A pályázaton elnyerhető ösztöndíj maximális mértéke 50.000 Ft, melyet banki átutalással kap/nak meg a nyertes pályázó/k. A pályázati támogatást utazási költségekre, telefonköltségekre, szervezéssel együttjáró kiadásokra, költségekre lehet elszámolni (pl.fénymásolás).

A pályázat postára adási határideje: .....
Pályázatot postai úton az alapítvány címére EGY BORÍTÉKBAN, de kettő jól elkülönített példányban kérjük feladni.
Az alapítvány címe: H-8291 Nagyvázsony, Kinizsi u. 69., Pontes Alapítvány. Kérjük, a borítékra ráírni: Pontes-ösztöndíj.

NEM TÁMOGATHATÓ olyan pályázó vagy olyan szervezet pályázója, aki a 2004-2005-ös PONTES-ösztöndíjtámogatással nem számolt el!

SEGÍTSÉG a pályázóknak, tipikus hibák 2004/2005-ös jegyzéke:

A kuratórium érvénytelennek ítélte a pályázatot, ha:
- a pályázó a kiírásban szereplő határidő után nyújtotta be pályázatát,
- a hiánypótlást határidőn túl postázta,
- a kiírással ellentétben a pályázó nem 2 példányban, hanem 1 példányban nyújtotta be pályázatát,
- a pályázó hibásan tüntette fel az alapítvány nevét, több esetben előfordult, hogy a pályázó a POTES ill. POTENS Alapítványhoz címezte pályázatát,
- a pályázati anyag hiányos volt (pl. hiányzott a bemutatkozás),
- a pályázó nem csatolta a kötelező mellékletet (iskolalátogatási igazolást).

Kiemelt típushibák:
- A pályázó nem az elmúlt éves tevékenységét mutatta be, hanem a jövőbeni terveket.
- A szervezetet illetve a közösséget mutatta be, ahol a tevékenységét folytatja, nem határolta el a személyes feladatát, szerepvállalását a közösség életétől, szerepétől.
- A közösségben nem volt egyéni felelősségvállalás.
- Több pályázatban előfordult, hogy a pályázat elbírálásának szempontjából sok felesleges információt tartalmazott (pl. közösség névadójának történelmi múltja, háttér).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------